Ile kosztują strony internetowe?

Nosisz się z zamiarem utworzenia strony internetowej dla swojej firmy i w gąszczu ofert różnych firm zróżnicowanych cenowo nie wiesz, która z nich jest najkorzystniejsza? Nie jest to takie oczywiste, ale postaram Ci się przybliżyć najważniejsze aspekty związane z kosztem strony internetowej. W czasach kiedy dostęp do informacji o budowie stron internetowych jest powszechny - stronę www dla Ciebie może wykonać każdy. Najistotniejsze jest to co otrzymasz po zakończeniu i jak będzie przebiegał kontakt w przypadku zmian lub awarii.

Dlaczego piszę o awariach, błędach lub innych nagłych sytuacjach? Powód jest oczywisty. Takie sytuacje mogą się wydarzyć i bardzo często się pojawiają, a powodów jest wiele, np:

  • wygaśnie hosting i szybko trzeba sprawić, by strona zaczęła działać
  • wygaśnie certyfikat i zamiast strony widoczne będzie ostrzeżenie przed wejściem na stronę
  • hosting zmieni konfiguracje swoich komputerów, na których będzie Twoja strona
  • potrzebujesz dodać formularz kontaktowy lub formularz zamówienia na swoją stronę
  • chcesz zmienić hosting, aby zredukować roczne koszty

To tylko kilka z niektórych sytuacji, kiedy możesz potrzebować pomocy kogoś, kto musi się znać na tworzeniu stron internetowych i ich obsłudze.

Mając dużą ilość odwiedzających Twoją stronę www każdy taki problem to strata pieniędzy, kiedy zamiast Twoich treści, użytkownik widzi białą, pustą stronę.

Może się także zdarzyć, że na etapie tworzenia strony chciałeś pewną funkcjonalność, która okazuje się nie potrzebna, a brakuje Ci innej. Takiej która ułatwi pracę i przyśpieszy pewne czynności. To możliwość rozbudowy funkcjonalności sprawia, że strona internetowa staje się użyteczna. Jeśli wykona ją dla Ciebie student po kosztach, może się okazać, że każda próba rozbudowy będzie wymagała dużych nakładów czasowych, a co za tym idzie, sporego wydatku.

Jak widzisz, nie chodzi o samo wykonanie strony, a także o pomoc związaną z jej obsługą, pomoc w konfiguracji hostingu, czyli miejsca, gdzie znajduje się Twoja strona, a także wiele innych elementów, które w trakcie używania strony www się pojawiają. Także zmian i aktualizacji.

Dlatego właśnie w przypadku tworzenia strony internetowej nie warto sugerować się przede wszystkim ceną. Warto brać pod uwagę to co faktycznie otrzymamy na starcie, ale bardziej trzeba się przyjrzeć temu na co będziemy mogli liczyć później.

Idealnie jest, gdy podmiot wykonujący strony internetowe może obsłużyć Cię kompleksowo. Wtedy nie musisz tracić czasu na szukanie nowych osób np. wtedy gdy chcesz zacząć pozycjonowanie swojej strony lub skorzystać z reklamy AdWords, aby wypromować swoją firmę szybko.

Osobiście budowę strony www zazwyczaj porównuję do kupna używanego samochodu. Jeśli jest tańszy w porównaniu do innych pojazdów z tego samego rocznika w tym samym wyposażeniu, może się okazać, że jego późniejsze naprawy będą mnie słono kosztować i staram się szukać innej oferty. Oczywiście nie jest to regułą, ale bardzo często koszty przygotowania strony zaczynają się podczas jej obsługi.

Nie podam tutaj konkretnych kwot, ponieważ porównując strony internetowe do samochodów można zauważyć ogromny rozrzut cenowy w zależności od funkcjonalności, stopnia skomplikowania i rozbudowania witryny.

Natomiast jeśli interesują Cię konkretne kwoty, koniecznie kliknij tutaj, gdzie przedstawiam swój punkt widzenia i podaję konkretne kwoty do przeznaczenia na zaprojektowanie strony internetowej w zależności od pozycji na rynku firmy, która zleca jej wykonanie.