Ile pieniędzy przeznaczyć na zaprojektowanie strony internetowej?

Prowadząc firmę na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz mieć także stronę internetową. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka, ale najważniejszy jest ten, który mówi, że jeśli czegoś nie ma w internecie to to coś nie istnieje. Wystarczający powód? Jak zdobyć klientów na usługi lub produkty, kiedy nikt nie wie o Twojej firmie?

Posiadanie strony internetowej to wymóg naszych czasów. Jednak należy mieć na uwadze, że stworzenie strony zawsze wiąże się z mniejszym lub większym wydatkiem. Oczywiście na pewno znajdą się tacy, którzy będą chcieli na tym zaoszczędzić i będą próbować zrobić ją sami w darmowych kreatorach lub zlecając wykonanie po kosztach znajomym, którzy "znają się na komputerach" czy wybierając firmę, która zrobi to za grosze.

Opcji jest przynajmniej kilka, lecz zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, dobrze się zastanów nad tym na jakim etapie prowadzenia firmy jesteś.

Należy także pamiętać, że strony internetowej nie wykonuje się raz i nie zapomina się o niej, lecz należy o nią dbać, aktualizować, wyłapywać ewentualne błędy i na bieżąco optymalizować, aby nie zginęła w gąszczu stron konkurencji i innych podobnych tematycznie witryn.

W tym miejscu zachęcę do skorzystania z usług firm, które profesjonalnie podchodzą do Klienta i nie zapominają o nim po opłaceniu faktury. Zadasz sobie teraz pytanie skąd wziąć takie informacje. Mam na to bardzo prosty sposób i korzystam z niego kiedy jadę na wakacje i szukam noclegu, kiedy chcę zjeść w miejscu, którym do tej pory nie byłem, czy kiedy szukam mechanika do naprawy auta.

Szukam opinii o danym miejscu lub firmie. Jeśli chodzi o warsztat samochodowy, trudno dotrzeć do jego klientów, aby zapytać o to czy polecają jego usługi. Ale z pomocą przychodzą strony z opiniami albo Google Maps, gdzie mogę sprawdzić ilość gwiazdek, ale przede wszystkim przeczytać wypowiedzi ludzi, którzy korzystali z usług.

W przypadku wykonania strony internetowej sprawa ma się jeszcze prościej, a opinie będą najpewniej jeszcze bardziej rzetelne niż w poprzedniej sytuacji, kiedy szukaliśmy mechanika samochodowego. Otóż każda firma, która oferuje projektowanie stron internetowych udostępnia swoje portfolio, czyli projekty, które zostały już wykonane dla innych podmiotów. Wystarczy zadzwonić do 2-3 klientów, dla których firma pracowała i mamy pogląd na podejście firmy do Klienta. Możemy także zapytać o szybkość odpowiedzi, łatwość kontaktu i wiele innych aspektów, które interesują potencjalnego zleceniodawcę.

Co do budżetu, który chcemy przeznaczyć na wykonanie strony internetowej to powinno to zależeć od funkcjonalności. Im bardziej rozbudowaną witrynę chcemy, tym będzie drożej. Jednak jeśli potrzebujemy strony wizytówki dla nowej firmy albo przebudowy dotychczasowej strony, nie warto przeznaczać na ten cel więcej niż 2000 zł netto. W takiej kwocie znajdziemy sporo firm, które wykonają to dobrze i nie ma sensu przepłacać. Wszystko powyżej tej kwoty lepiej przeznaczyć na pozycjonowanie, które przyniesie korzyści w postaci nowych klientów.

Jeśli nasza firma ma już wyrobioną markę na rynku i odpowiedni status, wtedy można zainwestować w stronę z większym budżetem, czyli po prostu bardziej rozbudowaną. Dodać pewne funkcje, które wpłyną korzystnie na komunikację z Twoimi klientami. Wtedy ma to ekonomiczny sens, a wraz z rozbudową strony, rozwija się nasza firma.

Kiedy startujesz z nową firmą, nie musisz inwestować tysięcy w zaprojektowanie logotypu. Przeznacz te pieniądze na inne formy reklamy, a jeśli firma zacznie generować zyski, zlecisz wykonanie pięknego logo.

Chciałem w tym tekście zawrzeć najważniejsze informacje, które z pewnością pomogą Ci zrozumieć, że prosta strona wizytówka nie musi kosztować 3 tysięcy złotych. Możesz zrobić to taniej, a to co zostanie przeznaczyć na marketing w innych formach. Pamiętaj, że robienie biznesu nie zaczyna się od wydawania dużych pieniędzy, ale od rozsądnego gospodarowania zyskami i kosztami.

Nasza firma wykonała już wiele projektów stron internetowych dla początkujących firm i nadal je wykonuje. Jeśli chcesz zobaczyć co zawiera oferta strony internetowej za 1500 zł oraz wykonane przez nas strony internetowe, kliknij w link poniżej:

ZOBACZ CO ZAWIERA STRONA ZA 1500 ZŁ